مجلس مصر با استقرار نیروهای نظامی این کشور در خارج موافقت کرد

به گزارش وبلاگ ویواز، مجلس مصر با استقرار نیروهای مسلح این کشور در ماموریت های جنگی در خارج از مرزهای این کشور موافقت کرد.

مجلس مصر با استقرار نیروهای نظامی این کشور در خارج موافقت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ویواز به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس مصر با آنچه استقرار نیروهای نظامی در جبهه های استراتژیک عربی خواند، موافقت کرد.

این رسانه اضافه نمود مجلس مصر با استقرار نیروهای مسلح در ماموریتهای رزمی در خارج موافقت کرد.

الیوم السابع از رسانه های مصری در این باره گزارش داد مجلس مصر با برگزاری یک جلسه محرمانه موضوع ارسال نیروهای ویژه نظامی به خارج از مرزهای مصر را به بحث و آنالیز گذاشت.

علی عبدالعال رئیس مجلس مصر با استناد به ماده شماره 152 قانون اساسی و ماده 130لوایح داخلی مجلس کشورش با برگزاری یک جلسه محرمانه با حضور 510 نفر از نمایندگان مجلس خواهان آنالیز ضرورت اعزام نیروهای نظامی به خارج از مرزهای مصر شد.

وی با اشاره به اوضاع متشنج کشور های عربی نظیر لیبی، در این جلسه حفاظت از امنیت ملی و منطقه ای مصر را معیار اصلی آنالیز این موضوع عنوان نموده است.

در خلال این جلسه علا فواد وزیر امور مجالس و ژنرال ممدوح شاهین معاون وزیر دفاع مصر نیز حضور داشتند.

همچنین در جریان این نشست محرمانه، نتیجه جلسه صبح امروز شورای دفاع ملی مصر به ریاست عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و مباحث مطرح شده در این نشست مبنی بر تهدیدات کنونی و منطقه ای متوجه مصر مطرح شدد.

بر اساس گزارش الیوم السابع مصر، نمایندگان حاضر در دو نشست مهم امروز نقش روسای مصری در حفظ امنیت کشورشان در سطوح ملی و عربی و منطقه را مورد تمجید قرار دادند.

نمایندگان مصری در انتها تاکید کردند: ملت مصر در طول تاریخ طولانی خود همیشه حامی صلح بوده است اما به هیچ وجه ظلم و تجاوز را نیز تحمل نخواهد کرد. این کشور قادر است تا با بالاترین سطح قدرت به تمام تجاوزات پاسخ دهد و از تمامی همسایگان منطقه ای و منافع خود حفاظت کند. اکنون فرماندهان نظامی مصر هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ حقوقی می توانند به تمامی تهدیدات پاسخ دهند.

یادآوری می گردد پیشتر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر تهدید به دخالت نظامی در لیبی نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجلس مصر با استقرار نیروهای نظامی این کشور در خارج موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس مصر با استقرار نیروهای نظامی این کشور در خارج موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید