روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون

کارگردان سریال حوالی پاییز از تجربه ساخت اولین سریال برای تلویزیون گفت و درباره قصه این سریال تاکید نمود: تم این مجموعه عاشقانه است و از عشقی شروع خواهد شد که نامتجانس است؛ عشقی که جنس آن با عشق های متعارف فرق می نماید.

روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون

به گزارش خبرنگاران، حسین نمازی، کارگردان سریال حوالی پاییز که قرار است از شبکه سه سیما و با خاتمه دلدادگان روی آنتن برود، در ارتباط با تجربه ساخت اولین سریال خود و ویژگی های آن گفت: پس از ساخت فیلم سینمایی آپاندیس بازخوردهای مثبتی از مخاطبان دریافت کردم و پس از آن در تدارک ساخت فیلم سینمایی دومم بودم که از طرف آقای پروینی پیشنهادی برای ساخت این سریال به من شد. اگر بخواهم واقعیت امر را بگویم اصلا دوست نداشتم چه در مدیوم تلویزیون و چه در مدیوم شبکه خانگی سریال سازی کنم و فقط تمرکزم بر روی ساخت فیلم سینمایی بود.

نمازی در ادامه درباره طرح اولیه و نگارش حوالی پاییز شرح داد: طرح اولیه این مجموعه برای من نبود و از طرف خانم معصومه بیات ارائه شده بود، پس از خواندن فیلمنامه، ساخت این سریال و پرداخت به این طرح برایم جذاب شد و یکی از دلایل آن لمس بعضی از موقعیت های سریال بود که آن را تجربه نموده بودم. در نهایت ساخت آن را پذیرفتم و اقدام به کامل کردن طرح اولیه فیلمنامه کردم. همچنان که درگیر نوشتن بودم قصه برایم جذاب و جذاب تر می شد و به جایی رسید که از خودم پرسیدم چرا من از مدیوم تلویزیون مغفول مانده ام؟ این زندگی با شخصیت ها در هر قسمت، یک سریال برایم بسیار جذاب شد. اینگونه بود که تصمیم به ساخت سریال گرفتم و روزهای بسیار خوبی را در زمان ساخت آن با گروه حاضر تجربه کردم و درنهایت از تصمیمی که برای ساخت این سریال گرفتم بسیار راضی و خوشحالم.

نمازی درباره موضوع و ژانر این سریال و شکل گیری نهایی فیلمنامه آن اظهار کرد: تم این مجموعه عاشقانه است و از عشقی شروع خواهد شد که نامتجانس است، عشقی که جنس آن با عشق های متعارف فرق می نماید، عشق یک دختر عرب به یک پسر ایرانی که به لحاظ خلقیات، خانواده، فرهنگ و زبان با هم تفاوت دارند و به هم علاقه پیدا می نمایند و تمام قصه فیلم از عشق این دو نفر شروع خواهد شد. همچنین فاز دوم سریال که از قسمت 12 به بعد وارد یک اتفاق دیگری می گردد، متاثر از آمدن این دختر از کشور خود به ایران است. بنا کردن این قصه که درام عاشقانه را روایت می نماید به نظرم کار بسیار جذابی است که می تواند مخاطب را نگه دارد تا بنشیند و حرف ما را گوش کند.

نمازی در پاسخ به این سوال که قصه سریال چه هدف و محتوایی را دنبال می نماید، شرح داد: قصه این فیلم برهه ای از تاریخ این مملکت را روایت می نماید که در آن موقع اتفاقی به وقوع پیوست، ولی هیچ وقت به آن پرداخت نشده است. جمع کثیری از افراد در بازه ای از زمان درگیر ماجرایی شدند ولی هیچ وقت به درستی به آن پرداخت نشد. ما در این سریال سعی کردیم به صورت خیلی واقعی و ملموس بر اساس انعکاس یک واقعیت کار را جلو ببریم و سریال را بسازیم. موضوعی که تداعی نماینده اتفاقاتی است که زمان زیادی از وقوع آن نگذشته و همه آن را به یاد دارند.

وی در خاتمه درباره بازخوردهای مخاطبان سریال در زمان یا پس از زمان پخش و موفقیت در انتشار محتوای اصلی آن به مخاطب گفت: احساس می کنم اگر مخاطبان از قسمت اول به تماشای آن بنشینند با کل قسمت های سریال همذات پنداری خواهند کرد. برایم خیلی مهم است که مخاطب از قسمت اول کار را ببیند. در فراز دوم سریال هم مخاطب قطعا با سریال همذات پنداری خواهد نمود و متوجه می گردد که چه مسئله مهمی را در این چند سال پیگیری ننموده و چه خانواده هایی به خاطر آن اتفاق درگیر شده اند. احساس خوبی به این سریال دارم و امیدوارم همه مردم از این سریال لذت ببرند و تا خاتمه قسمت آخر آن همراه ما باشند.

به گزارش خبرنگاران، حوالی پاییز با نام قبلی بازگشت، به کارگردانی حسین نمازی و تهیه نمایندگی سعید پروینی به زودی از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

رویا تیموریان، لیلا اوتادی، حسین مهری، مرتضی علی عباس میرزایی، محمد حمزه ای، ارشا اقدسی، رضا اکبرپور، بهرام ابراهیمی، مونا کرمی، کیوان ساکت، جوانه دلشاد، محمد ساربان، تورج فرامرزیان، پردیس منوچهری، مهرنوش مقیمی، علیرضا لبیبیان، حمیدرضا متقی.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت عشقی نامتعارف در تلویزیون"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید