جوادی: می توانستیم 3 طلا بگیریم؛ در کشتی های رودررو با روس ها عالی بودیم، حتما ایرادها را آنالیز خواهیم کرد

جوادی، عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: اگر بدشانسی نمی آوردیم هر سه برنز یزدانی، کریمی و هادی باید طلا می شد چون هر سه آنها شایسته اول شدن بودند.

جوادی: می توانستیم 3 طلا بگیریم؛ در کشتی های رودررو با روس ها عالی بودیم، حتما ایرادها را آنالیز خواهیم کرد

ابراهیم جوادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به مقام ششمی تیم ملی در مسابقات جهانی بوداپست گفت: اگر نسبت به سال گذشته نگاه کنیم نتیجه بهتر بوده، از نظر تیمی 3 پله صعود نموده ایم و به جای یک مدال، سه مدال گرفته ایم. البته طلای حسن یزدانی به برنز تبدیل شده اما همین هم اگر یزدانی به جای دور اول، دو دور بعد به تیلور آمریکایی می خورد حتما او را شکست می داد. او تازه وزن کم نموده بود و بدنش راه نیفتاده بود.

وی ادامه داد: در اوزان 61، 65، 70 و 97 کیلوگرم برای اولین بار به مسابقات جهانی می رفتند. می دانستیم برخی از آنها حتما نتیجه نمی گیرند اما به آینده فکر کردیم. همین مقصودی مستقیم از جوانان جهان به عضویت تیم ملی درآمد، او باید به جهانی برود تا بدنش به حریفان خوب جهان بخورد. وقتی می تواند از قهرمان جهان و المپیک امتیاز بگیرد یعنی در آینده می تواند شکستش دهد. یا همین یخکشی که 8 امتیاز از حریفش گرفت و بعد باخت. اینها خوب است. البته اینکه بچه ها کشتی برده را می باختند چیزی است که حتما باید آنالیز گردد. اما ببینید که آنها مقابل روس ها چه کشتی های خوبی گرفتند. قبلا همه می ترسیدند که به حریف روسیه بخوردند اما در بوداپست بردهای خوبی مقابل روس ها داشتیم. هادی و کریمی با امتیاز بالا حریف روس شان را شکست دادند. ضمن اینکه این بدترین قرعه ممکن بود که به بچه ها خورد.

دارنده 4 مدال طلای کشتی آزاد جهان با اشاره به مسائلی که تیم ملی ایران در راه حضور در مسابقات جهانی با آن روبرو بود، اظهار داشت: وجدانا بگویید کدامیک از حریفان ما با مسائلی که کشتی ایران داشت، روبرو بود؟ آیا کشتی گیران دیگر هم یک سال از مدال شان گذشته هنوز جایزه شان را نگرفته اند؟ آیا آنها هم پول برای پرواز و اعزام تیم ندارند؟ کشتی گیر ما در چه وضعیت مالی هستند؟. همین مصطفی حسین خانی را بروید زندگی اش را ببینید، عمرش را برای کشتی گذاشته، ببینید چه چیزی دارد؟ من که می گویم با این شرایط در جهانی 3 مدال هم گرفتیم خوب است. اگر بدشانسی نمی آوردیم هر سه برنز یزدانی، کریمی و هادی باید طلا می شد چون هر سه آنها شایسته اول شدن بودند.

جوادی تاکید نمود: ما المپیک را دیدیم و همچنان به تیم مان امید داریم. البته این حرف ها دلیلی نیست که مسائل و ایرادها را نبینیم، حتما در نشستی که خواهیم داشت همه موارد را آنالیز می کنیم که کجا ضعف داریم و باید برطرفش کنیم. ما بهترین نفرات مان را به جهانی بردیم و اگر کسی کنار گذاشته شد، حتما نفر جایگزینش بهتر بوده است. همه نقدها را به جان می خریم چون به المپیک فکر می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جوادی: می توانستیم 3 طلا بگیریم؛ در کشتی های رودررو با روس ها عالی بودیم، حتما ایرادها را آنالیز خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوادی: می توانستیم 3 طلا بگیریم؛ در کشتی های رودررو با روس ها عالی بودیم، حتما ایرادها را آنالیز خواهیم کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید