توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی گفت: توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر و کشتیرانی است.

توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر

به گزارش خبرنگاران، محمد راستاد در نشست مشترک مدیر بنادرجمهوری آذربایجان که در بندر نوشهر برگزار گردید، اظهار کرد: توسعه توریسم و گردشگری دریایی استراتژی اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی، توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی به کشورهای همجوار از جمله کشور آذربایجان را از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی دانست و اضافه نمود: امضای یادداشت تفاهم بین دو کشور برای ارائه تخفیفات ویژه برای تجار و بازرگانانی که قصد بهره گیری از ظرفیت های بنادر دو کشور را دارند، زمینه توسعه همکاری های دو طرف را فراهم خواهد نمود.

طالح زیادف مدیر بنادر آذربایجان نیز با تشریح موقعیت خاص جغرافیایی بندر نوشهر، خواهان بهره گیری از زیر ساخت های گسترده موجود در بنادر شمالی ایران برای توسعه تجارت بین دو کشور شد.

وی با بیان این که باید راه هایی پیدا کنیم که گردشگری دریایی تشویق شود، یادآور شد: در صورت لزوم می توانیم در زمینه کاهش عوارض و تسهیل فرآیند صدور ویزا و تامین شناورهای مورد احتیاج با بنادر ایران همکاری کنیم.

زیادف همچنین ابراز امیدواری کرد که با انجام این سفر زمینه توسعه همکاری ها بین دو کشور به ویژه در زمینه حمل و نقل مسافر و سرمایه گذاری در بنادر شمالی ایران فراهم شود.

در این دیدار محمد تقی انزان پور، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز با تشریح ظرفیت ها، توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در بنادر نوشهر و فریدونکنار خواهان گسترش همکاری ها و افزایش حجم مبادلات کالا بین دو کشور شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید