بانک اطلاعات مهارت آموزی استان سمنان تدوین می گردد

به گزارش خبرنگاران، فاطمه منصوری بعدازظهر سه شنبه در نشست شورای مهارت آموزی مهدی شهر به میزبانی فرمانداری و با موضوع اشتغال زایی ضمن اشاره به تدوین سند جامع مهارت آموزی در استان، تأکید کرد: یکی از بخش های مهم این سند، ایجاد بانک اطلاعات مهارت آموزی است که می تواند امکان مطالعه جامعه آماری و همچنین برنامه ریزی برای مسئولان را درزمینهٔ اشتغال فراهم کند.

بانک اطلاعات مهارت آموزی استان سمنان تدوین می گردد

وی اضافه نمود: ویژگی و مزیت سند جامع مهارت آموزی استان سمنان در کنار هم قرار دادن ظرفیت های شهرستان های هشت گانه برای رسیدن به یک نقشه راه درزمینهٔ کارآفرینی و برطرف نیازهای جامعه هدف است.

مدیرکل آموزش های فنی وحرفه ای استان سمنان خواهان همراهی همه دستگاه های اجرایی، آموزش عالی، خدماتی، فرهنگی و ... در تدوین سند مهارت آموزی استان شد و گفت: شاخه های ظرفیت دار مهارت آموزی و اشتغال زایی باید به یاری نهادهایی مانند دانشگاه ها، شناسایی، احصاء و فعال شوند.

منصوری در خاتمه اجرای طرح هر جوان استان سمنانی یک مهارت را هدف اداره کل فنی و حرفه ای دانست و تاکید نمود: تجمیع دوره های آموزش مهارتی و افزایش تنوع و کارآمدی در سبد آموزشی و دوره های مهارتی، سیاست اصلی دولت در رسیدن به این هدف است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بانک اطلاعات مهارت آموزی استان سمنان تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک اطلاعات مهارت آموزی استان سمنان تدوین می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید